Atrasti legendinio karvedžio Cao Cao palaikai

Henano (kin. He Nan) provincijoje atnaujinti žymaus kinų politiko ir karvedžio Cao Cao (kin. Cao Cao, 155 – 220) kapavietės tyrimo darbai. Nepaisant to, kad kapavietė buvo nekartą apvogta, mokslininkams pavyko aptikti nemažai įkapių. Ateityje kapavietės vietoje planuojama pastatyti muziejų.

III a. pradžioje Henano provincijoje, Anjango (kin. An Yang) apskrityje buvo Vei (kin. Wei) kunigaikštystė, kurią valdė Cao Cao. Čia karvedys po mirties ir buvo palaidotas.

Kapavietę sudaro dvi dalys. Pirmojoje palaidota valdovo palyda, antrojoje – pats Cao Cao.

Kapavietė pastatyta iš molio ir akmens. Ant skliauto paliktos žymės byloja, kad kapavietė buvo nekartą apiplėšta. Tačiau nepaisant to archeologams pavyko surasti daugiau nei tris šimtus radinių. Tarp jų svarbiausias – įrodymas, kad kape tikrai palaidotas pats Cao Cao – akmeninė lentelė, kurioje įrašytas karvedžio vardas. Šalia buvo rastas ir kitas itin vertingas radinys – smaragdinis papuošalas.

Manoma, kad šį paauksuotą, viršuje brangakmeniais nusagstytą papuošalą Cao Cao dėvėjo ant galvos.

Kapavietėje buvo rasti akmens raižybos fragmentai. Archeologai mano, jog tai buvusio akmeninio sarkofago nuolaužos. Jei jų spėjimai pasirodys esą teisingi, tai bus seniausias iki šiol aptiktas sarkofagas visoje Kinijoje.

Mokslininkai beveik visiškai atkasė pirmąją kamerą ir netrukus pereis prie antrosios. Šiuo metu stengiamasi nustatyti koks tiksliai buvo požeminio komplekso planas.

Ateityje kapavietės apylinkėse planuojama įkurti archeologinį draustinį, o pačios Cao Cao kapavietės vietoje pastatyti muziejų.