Dvi senovinės šventyklos – raktas į paprastų žmonių dvasinį pasaulį

Vykdant vieną didžiausių Kinijos projektų − pasiruošimą 2008 m. olimpinėms žaidynėms Pekine buvo vykdoma daugybė statybų. Tačiau Pekinas – miestas su ilga istorija ir turtingu architektūriniu paveldu, todėl statybos daugeliu atveju vyko kartu su archeologiniais tyrinėjimais. Kinų archeologams pavyko aptikti ir išgelbėti dvi senovines šventyklas. Viena jų – daosistų vaisingumo deivės Songzi Niang Niang šventykla, pastatyta prieš penkis šimtmečius Mingų dinastijos valdymo metu (1368–1644). Čia buvo suplanuotos daugiafunkcio vandens sporto komplekso statybos. Tačiau jos buvo sustabdytos, sporto kompleksas perkeltas į kitą vietą, o šventykla atstatyta.

img_9095.jpg

Antroji šventykla – kiek jaunesnė, jai tik 350 metų. Pastaroji aptikta palyginti netoli nuo pirmosios. Tai taip pat nedidelė šventykla, skirta Drakonų Valdovui, dievybei, valdžiusiai lietų ir upes. Pasirodė, kad čia buvo įrengtas žemės ūkio darbų įrankių sandėlis, kuris netrukus turėjo būti nugriautas. Šventykloje atlikti tyrimai patvirtino radinio archeologinę vertę ir šventykla taip pat buvo atstatyta.

Pasak restauratorių, rastos šventyklos įdomios tuo, kad tai ne didingi ir žymūs monumentiniai statiniai, žinomi visiems turistams, o miesto pagodos, kuriose melsdavosi paprasti gyventojai. Specialistų teigimu, tokio pobūdžio atradimai tapo galimi dėl įstatymų, kuriais reikalaujama prieš statybos darbų pradžią, susijusių su olimpinių objektų statybomis, atlikti archeologinius stebėjimus ar net kasinėjimus. Išleidus šį įstatymą Pekine rasta apie 500 kapaviečių, kurių dauguma priklausė paprastiems miesto gyventojams, ir begalė kitų archeologinių radinių. Be to, rasta keletas pagodų su budistų vienuolių palaikais.

kategorija: