Legendinis Šaolino vienuolynas turi oficialius atstovus Lietuvoje

Nuo šiol legendinis Šaolino vienuolynas turės oficialius atstovus Lietuvoje. Spalio 8 – 14 d. Londone vyko Trečiasis Šaolino kultūros festivalis. Renginyje dalyvavo Šaolino kultūros ir kovos meno atstovai iš daugelio Europos šalių bei didelė Šaolino vienuolių delegacija iš Kinijos, kartu su šventyklos vyresniuoju, abatu Shi Yongxin bei vyriausiais Šaolino vienuolyno kovos menų mokytojais Shi Yanzhuang ir Shi Yanao. Šiemet pirmą kartą Šaolino festivalyje Lietuvą atstovavo Lietuvos tradicinio ušu asociacija „Shaolin“.

Festivalio metu  surengtos Šaolino kovos menų varžybos, ušu, cigung, kaligrafijos bei arbatos ceremonijos mokymai, lankytojai turėjo išskirtinę galimybę stebėti „Kinų zodiako ženklų bei brangenybių“ kolekciją, betarpiškai bendrauti su Šaolino vienuoliais. Festivalio uždarymo metu Šaolino abatas Shi Yongxin Oksfordo universitete skaitė paskaitą „Čanbudizmo išmintis ir krikščioniškosios bažnyčios dvasia“ bei dalyvavo  filosofiniuose debatuose.

Iš ušu varžybose dalyvavusių penkių Lietuvos atstovų aukščiausią rezultatą pasiekė Gustas Pranckietis, kategorijoje Shaolin Xiao Hong Quan iškovojęs antrą vietą.

Lietuvos tradicinio ušu asociacija „Shaolin“ tapo Šaolino vienuolyno įkurtos Europos Šaolino asociacijos nariais bei oficialiais Šaolino vienuolyno atstovais Lietuvoje.

„Kas dvejus metus Europoje vykstantis Šaolino kultūros festivalis – neeilinė proga kiekvienam, besidominčiam Šaolino kovos menais bei čanbudizmu (jap. dzen) ir neturinčiam galimybės nuvykti į patį Šaolino vienuolyną, betarpiškai susipažinti su legendinės šventyklos ir  kovos menų lopšio atstovais, pabendrauti su tikrais Šaolino vienuoliais, o ne, kaip įprasta, šou trupių dalyviais, atvykstančiais su gastrolėmis į įvairias Europos šalis ir neturinčiais nieko bendro su vienuolynu – dažniausiai tai antraeilių Kinijos sporto mokyklų auklėtiniai.

Be to, festivalio metu vykstančiose varžybose dalyvauja geriausi Europos Šaolino kovos meno praktikuotojai. Galime pasidžiaugti, kad esame Šaolino šeimos nariai ir pusantro tūkstančio metų senumo tradicijos tęsėjai, kuriems suteikta neeilinė galimybė mokytis tiesiogiai iš šaltinio“, – teigia Lietuvoje Šaolino vienuolyną atstovaujančios organizacijos vadovas Tomas Lapinskas.

Kurioje Europos šalyje po dviejų metų vyks kitas festivalis kol kas tik sprendžiama. Pasak T. Lapinsko, labiausiai tikėtina, kad 2016 m. festivalis vyks Prancūzijoje arba Ispanijoje. Lietuvos tradicinio ušu asociacijai „Shaolin“ tapus Europos Šaolino asociacijos nariais, visiškai tikėtina, kad ateityje Europos Šaolino kultūros festivalis galės būti surengtas ir Lietuvoje.

Apie Lietuvos tradicinio ušu asociaciją „Shaolin“:

Lietuvos tradicinio ušu asociacijoje „Shaolin“ dėstomos tik tradicinės Šaolino kovos meno, sveikatingumo bei asmenybės ugdymo sistemos su visais neatsiejamais jų komponentais. Klubo instruktoriai kasmet stažuojasi Šaolino vienuolyne Kinijoje. Propaguojamas tik tradicinis Šaolino ušu (ušu – bendrinis pavadinimas visiems kinų kovos menams) ir sveikatingumo sistema cigung, kokie šiame vienuolyne praktikuojami jau daugiau nei 1500 metų.

Daugiau informacijos:

+370 620 71996

info@shaolin.lt

http://shaolin.lt