Antrame Lietuvos ušu čempionate lankysis meistrai iš Kinijos

Š.m. l

apkričio 28 d. sporto klube „G7“ (V. Grybo g. 7) įvyks 2-asis atviras Lietuvos ušu čempionatas, kuriame dalyvaus apie 100 sportininkų iš Lietuvos, Latvijos, Baltarusijos ir Švedijos. Tai jau antrosios tarptautinės šios sporto šakos varžybos Lietuvoje.

Antrojo ušu čempionato proga Vilniaus universiteto Konfucijaus instituto dėka specialiai į renginį atvyks ušu ekspertas, daugelio Kinijos ušu varžybų nugalėtojas, ušu meistras iš Pekino sporto universiteto  Yu Jingnan . Varžybų atidarymo ceremonijoje dalyvaus ir šiuo metu  Lietuvoje reziduojantys ušu ekspertai – Taijiquan meistras, „Siano ušu asociacijos“ (Kinija) narys Wang Xiyn bei jo vadovaujama Lietuvos Taidzičuan asociacija, oficialūs Šaolino vienuolyno atstovai Baltijos šalyse – Lietuvos tradicinio ušu asociacija „Shaolin“ bei „Kung fu akademijos“ sportininkai.

Varžybų metu žiūrovai turės galimybę susipažinti su įvairias ušu stiliais, demonstruojamais profesionalių sportininkų ir tradicinių kinų kovos menų ekspertų,  stebėti Yong Chun (Wing Chun) stiliaus kovas Kung Sao kategorijoje bei Taijiquan Tui Shou rungtis.

„Varžybų tikslas -  skatinti ušu plėtrą Lietuvoje, populiarinti kinų kovos menus bei sportinį ušu, kurių stilių gausa ir įvairovė, ilgametės tradicijos ir daro šią sporto šaką tokią patrauklią.  Ne paslaptis, kad būtent kinų kovos menai padarė didžiausią įtaką visiems kitiems rytų kovos menams, kuriuose  harmoningai dera tiek sveikatingumo, tiek kovos meno, o šiandien ir šiuolaikinio profesionalaus sporto aspektai“, – sako naujasis Lietuvos ušu federacijos prezidentas Tomas Lapinskas.

 „Šis renginys – tai neelinė proga susipažinti su įvairiomis tradicinėmis kinų kovos menų bei moderniomis ušu kovinio sporto pakraipomis, stebėti ne tik Lietuvos sportininkų bet ir Pekino sporto universiteto auklėtinio pasirodymą. Po ilgo sąstingio ši sporto šaka pagaliau užtikrintai skinasi kelią ir Lietuvoje. Tai jau nebe pirmos ušu varžybos per pastaruosius metus Lietuvoje, be to jau kitais metais bendradarbiaujant su Europos ušu federacija Vilniuje planuojama surengti Baltijos ušu čempionatą bei Europos Šaolino kovos menų čempionatą į kurį planuoja atvykti ir tikri Šaolino vienuoliai“,- teigia Lietuvos ušu federacijos generalinė sekretorė Vaiva Žostautė.

Renginio pradžia 9 val. Įėjimas nemokamas

Ušu – bendrinis terminas, apibūdinantis visus kinų kovos menus bei kovinio sporto šakas, sparčiai populiarėjančias ne tik Kinijoje, bet ir visame pasaulyje. Pirmasis pasaulio ušu čempionatas įvyko 1991-aisiais. Šiuo metu Tarptautinė ušu federacija aktyviai siekia ušu, kaip olimpinės sporto šakos, pripažinimo.