Treniruotės

UŠU (Wushu)

 

Šaolino kovos menas (Ušu/Kung fu) pradėjo formuotis prieš 1500 metų Sungšano kalnų budistinėje kultūrinėje terpėje ir yra čanbudistų mokyklos išminties atspindys. Praktikuojantieji Šaolino kovos meną tradiciškai turi peržengti tris stadijas. Pradžioje praktikuojama išorinė forma, tarpinėje stadijoje patiriama „sąmonės ir kumščio integracija”. Aukščiausia Šaolino kovos meno pakopa – savo „širdies“ įsiklausymas, kova „širdyje“ vietoj kovos „formoje“. Šiandien tradicinis Šaolino Ušu įtrauktas į UNESCO reprezentatyvų žmonijos nematerialaus kultūros paveldo sąrašą.

Šaolino kovos menas susideda iš daugybės kovinių veiksmų, kovos taktikų, sveikatingumo bei asmenybės ugdymo sistemų. Mūsų klube propaguojame tik tradicinį Šaolino UŠU ir Ci Gung, tokį koks šiame vienuolyne buvo praktikuojamas ilgus amžius iki pat XX a. antros pusės, kuomet Honkongo filmų įtakoje pradėjo plisti daugybė modernių jo variacijų, daugelis kurių neturi nieko bendro su autentiškąja Šaolino tradicija.

Treniruotės susideda iš: CIGUNG (Qigong) – specialūs gyvybinės energijos Ci (Qi) bei psichotreningo būdai, DZUO ČAN (Zuo Chan) – meditacija sėdint. VUDE (Wude) – kovinės moralės kodeksas bei taisyklingos gyvensenos ir elgesio taisyklės. DZIBEGONG (Jibengong) – fizinę jėgą, lankstumą, vikrumą, reakciją, orientaciją erdvėje bei kovinius įgūdžius lavinantys pratimai, TAOLU (Taolu) – kovinių veiksmų kompleksai, kurie ugdo specifinę Šaolino kovos menui būdingą judesio kultūrą ir kuriuose užkoduoti galimi kovos scenarijai bei jų sprendimo  idėjos. JUNGFA (Yongfa) – veiksmų pritaikymo su partneriu mokymasis. DUILIEN (Duilian) – iš anksto sutarto kovos scenarijaus praktika su partneriu. SANŠOU (Sanshou) – laisva kova. CI SIE (Qixie) ginklų valdymo būdai (lazda, kardas, ietis, alebarda, vėduoklė, tridantis ir t.t.) 72 SLAPTI ŠAOLINO PRATIMAI (Shaolin qi shi er gong) – specifiniai jėgą, greitį, lankstumą bei daugelį kitų įgūdžiu lavinantys pratimai. 

 

CiGUNG (Qigong)

 

Cigung (Qigong) – bendrinis pavadinimas visoms kinų organizmo reguliavimo, gydomosioms ir profilaktinėms sistemoms. Cigung – ne viena sistema, šis žodis apibendrina daugybę, kartais visiškai skirtingų ir net prieštaraujančių viena kitais sistemų.

Ci (Qi) – vienas svarbiausių tradicinės kinų kultūros konceptų. Pats hieroglifas Ci tiesiogiai išvertus reiškia „orą“ arba „kvėpavimą“, o plačiąja prasme „energiją“, slypinčią visose visatos apraiškose. Ci cirkuliacija – gyvybės šaltinis. Tradicinė kinų medicina teigia, kad žmogaus organizme Ci cirkuliuoja per 12 kanalų – meridianų (Jing Luo), jungiančių visą Ci ratą. Veikiant meridianus galima pakeisti Ci cirkuliaciją ir taip sąlygoti fiziologinius pakitimus žmogaus organizme. Tokio pobūdžio poveikis itin plačiai taikomas akupunktūroje, sveikatingumo sistemose ir kovų menuose. Cigung praktika padeda ilgai išlikti žvaliems, prikaupti jėgų, harmonizuoti kūno veiklą, skatina metabolizmo procesus, sureguliuoja mintis bei emocijas, veikia kaip prevencinė priemonė prieš įvairius susirgimus bei padeda pasveikti daugelio ligų atveju.

Šiuo metu, ne tik Kinijoje, bet ir visame pasaulyje pačios populiariausios tradicinės Cigung sistemos yra trys: „Raumenų ir sausgyslių pakeitimo sutra“ (Yi Jin Jing), „Aštuonios brokato atraižos“ (Ba Duan Jin) ir „Penkių gyvūnų žaidimas“  (Wu Qin Xi). Visos šios sistemos vienaip ar kitaip susiję su Šaolino vienuolynu. Manoma, kad dvi iš šių sistemų yra tiesiog kilę iš Šaolino vienuolyno. Tačiau be šių sistemų Šaolino vienuolyne per 1500 metų sukaupta daugybė Cigong sistemų. Mes praktikuojame tik laiko patikrintus tradicinius Šaolino Cigung metodus, kurių mokomės tiesiogiai pas autentiškos Šaolino tradicijos atstovus Kinijoje. 

UŠU VAIKAMS

 

Šaolino Ušu pratimai vaikus moko koordinacijos, disciplinos, dėmesio koncentracijos, gerina lankstumą bei reakciją, skatina pasitikėjimą savimi. Specialūs Cigung pratimai mažiems vaikams padeda lavinti smegenų veiklą ir ugdyti valią bei atkaklumą. Anksti suformuoti tinkamai pagrindai – sėkmės garantas, nulemsiantis pasisekimą ne vien šioje sporto šakoje, bet ir daugelyje kitų veiklų. Šaolino moralės kodeksas Vude (Wude) padeda suprasti taisyklingos gyvensenos bei tinkamo elgesio supratimą. Dalyvavimas oficialiose Ušu varžybose Lietuvoje bei užsienyje leidžia sparčiau tobulėti bei ugdo gebėjimą konkuruoti.

Vaikų  auklėjimo tradicija ir specialių vaikų grupių kūrimas Šaolino vienuolyne susiformavo XVII a.  Pradžioje tokios grupės buvo formuojamos iš beglobių vaikų, kuriuos vienuoliai priglausdavo siekdami išgelbėti bei suteikti tinkamą išsilavinimą. Vėliau ši sistema tapo itin populiari net ir pasiturinčiųjų kinų šeimų tarpe, kurie nuo pat mažens atiduodavo vaikus auklėti į Šaoliną, kur jie įgydavo klasikinį išsilavinimą bei kovos menų įgūdžius.

Vaikams  – mokiniams buvo sukurta speciali mokymų programa, kuri iš dalies yra išlikusi iki šiandienos. Taip gimė „Jaunuolio gimnastika“ (Tong Zi Gong) – itin sudėtingas ir naudingas judesių kompleksas, sudarytas iš 16 pagrindinių pratimų. Jame įkūnyta nemažai pozicijų iš senųjų „18 archatų rankų“. Šis judesių kompleksas vysto lankstumą, pusiausvyrą, kvėpavimo kontrolę, stabilumą ir judesio greitį. Mokydamiesi „Jaunuolio gimnastikos“ jauni vienuoliai skaldydavo akmenis plika ranka, sėdėjo virvėje, laikė pusiausvyrą sudėtingose pozicijose ir atlikdavo daugybę kitų pratimų.

 

 

 

PRIVAČIOS TRENIRUOTĖS

 

Pagal Dzeno kanonus Šaolino kovos menai neperduodami raštais ar kitomis netiesioginėmis formomis. Mokymas jau 1500 metų keliauja išskirtinai betarpiškai kontaktuojant mokiniui su mokytoju „iš žmogaus žmogui, iš širdies į širdį“. Todėl asmeninis kontaktas su tradicijos nešėjais - esminė sąlyga. Šaolino mokymas visuomet buvo perduodamas dviem formomis – grupei žmonių arba privačių užsiėmimų metu.

Tiems kam nepavyksta prisiderinti prie bendrų mūsų klubo užsiėmimų grafiko siūlome privačias treniruotes. Taip Jūs gaunate daugiau dėmesio, greičiau tobulėjate. Tačiau didžiąją dalį laiko teks kantriai praktikuoti patiems.

Kartą per metus organizuojame kelionę į Šaolino vienuolyną (Kiniją), kur galime pasiūlyti betarpiškai studijuoti Šaolino kovos menus ar Dzeno subtilybes prižiūrimiems tikrų Šaolino vienuolyno vienuolių (ne sporto mokyklų ar kitokių sporto įstaigų auklėtinių, kur įprastai studijuoja iš užsienio atvykstantys entuziastai), kurie dėsto autentiškus Šaolino kovos menus. Tačiau prieš vykstant reiktų būti įgijus pagrindus (Jibengong), kitu atveju tokios kelionės turi tik pažintinę vertę. 

  

 

Treniruočių tvarkaraštis ir kainos

Pagrindinė UŠU grupė  Vaikų UŠU grupė Ci gung grupė 
3 treniruotės per savaitę 2 treniruotės per savaitę 2 treniruotės per savaitę

18:00 - 19:30

Pirmadienis

Trečiadienis

 ​Penktadienis

17:00 - 18:00

Pirmadienis

Trečiadienis

8:30 - 9:30

19:00 - 20:00

Antradienis

​  Ketvirtadienis

9:00 - 11:00

(ginklai)

šeštadienis

   
Tomas Lapinskas Tomas Lapinskas
Tomas Lapinskas
60 Eur / mėn. 45 Eur / mėn. 40 Eur / mėn.
                                                 Sanda grupė
                                   2 - 3 treniruotės per savaitę
                                               Renkama...