Surengtas 1-asis atviras Lietuvos ušu čempionatas

2014 m. lapkričio 29 dieną Vilniuje įvyko 1-asis atviras Lietuvos ušu čempionatas, kuriame dalyvavo sportininkai iš Lietuvos, Latvijos, Rusijos, Baltarusijos. Atletai varžėsi sportinio ir tradicinio ušu kategorijose, demonstravo kovinių veiksmų kompleksus su ginklais ir be jų, dalyvavo kontaktinėse Kung Sao kovose.

Vyriausias varžybų teisėjas, afrikietiškuoju Briusu Li tituluojamas aukščiausios tarptautinės kategorijos ušu teisėjas Dominique Saatenang (Prancūzija), išreiškė viltį, kad šis čempionatas pasitarnaus populiarinant kinų kovos menus Lietuvoje. „Lietuvos sportinio ir tradicinio ušu federacija atlieka didelį darbą, kad kinų kovos menai sulauktų daugiau entuziastų tiek Lietuvoje, tiek aplinkinėse šalyse,“ – sakė D. Saatenang.

„Kaimyninėse šalyse ušu varžybos vyksta jau ne pirmus metus, mūsų šalies sportininkai sėkmingai atstovaudavo Lietuvą jose, o šįkart džiaugėmės galėdami pakviesti atletus į 1-ąjį atvirą Lietuvos ušu čempionatą Vilniuje,“- džiaugėsi Lietuvos sportinio ir tradicinio ušu federacijos (LSTUF) prezidentas Tomas Lapinskas.

Ušu – bendrinis terminas, apibūdinantis visus kinų kovos menus bei kovinio sporto šakas, sparčiai populiarėjančias ne tik Kinijoje, bet ir visame pasaulyje. Pirmasis pasaulio ušu čempionatas įvyko 1991-aisiais. Šiuo metu Tarptautinė ušu federacija aktyviai siekia ušu, kaip olimpinės sporto šakos, pripažinimo. Lietuvoje 2014 m. sausį įkurta Lietuvos sportinio ir tradicinio ušu federacija, jungianti pripažįstamus ušu stilius.