Tradiciškai tikras kovos menų meistras Kinijoje privalėjo mokėti valdyti „18 ginklų rūšių”. Tai galėtų pasirodyti keista žinant beribį kiniškų ginklų arsenalą. Tačiau kinų kultūroje įprasta viską klasifikuoti, išskirti tam tikrus kanoninius daiktus ar skaičius. Taip ilgainiui užgimė klasikinis „tikrojo kovotojo” ginklų rinkinys, kuris buvo vadinamas „18 kovos meno rūšių” (kin. : Shi Ba Ban Bing Qi 十八般兵器).
Kodėl būtent aštuoniolika? Šis skaičius – vienas iš daugelio kinų sakralinės kultūros skaičių. Skaičių magija stipriai įsitvirtino į UŠU (kin.: Wu Shu 武術) teoriją ir praktiką. Pavyzdžiui, iš „Penkių pirmapradžių stichijų“ (kin.: Wu Xing 五行) gimė penki baziniai UŠU stiliaus Sing I Ciaun (kin.: Xing Yi Quan 形意拳) veiksmai ir pan. Skaičius „18” atėjo į UŠU iš budistinės tradicijos, būtent toks buvo Budos (kin.: Fo 佛) artimiausių mokinių – arhatų (kin.: A Luo Han 阿羅漢) – skaičius. Prisiminkime, kad ir žymųjį kovos veiksmų kompleksą „18 arhatų rankų” (kin.: Luo Han Shi Ba Shou 羅漢十八手), kurio sukūrimas priskiriamas pačiam Bodhidharmai (kin.: Pu Ti Da Mo 菩提达摩). Apskritai šis skaičius itin paplito tarp UŠU adeptų ir buvo įamžintas daugelio kinų kovos menų arsenale.
Kokie ginklai sudarė šį arsenalą? Į šį klausimą ne taip lengva atsakyti, kaip galėtų pasirodyti pradžioje. Problema ta, kad jei kanoninis ginklų skaičius išliko tas pats, jų turinys keitėsi priklausomai ne tik nuo epochos, bet ir nuo vietovės. Vienas ginklų rinkinys buvo laikomas parankiausiu tarp profesionalių karių, kitas - miško plėšikų, tarp liaudies UŠU meistrų bei vienuolių. Beje, pradžioje kovos menas be ginklo nebuvo laikomas vienu iš šių „menų”. Gebėjimas kovoti tuščiomis rankomis ilgą laiką buvo suvokiamas tik kaip pagalbinė disciplina. Tačiau ilgainiui kovos menai be ginklo ištobulėję ir tapę itin sudėtingais pagaliau buvo pripažinti ir nuo XV a. jau buvo laikomi svarbia „18 kovos meno rūšių” dalimi. Dar vėliau jie vėl vertinti kaip atskiras reiškinys.
Vienuolynuose gimė savi „18 kovos meno rūšių”. Beje jie galėjo susiformuoti net ir anksčiau nei karinėje praktikoje ar liaudyje. Spėjama, kad būtent iš čia ir galėjo atkeliauti ši klasifikacija, vėliau paplitusi visoje Kinijos teritorijoje. Šaolino vienuolyne (kin.: Shao Lin Si 少林寺) „18 ginklų” buvo skirstomi į devynis ilguosius ir devynis trumpuosius ginklus.
© Shaolin.lt Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti svetainėje esančią informaciją be sutikimo draudžiama ir saugoma įstatymo.