Kinijoje rastas Hanų epochos miestas

Kinų archeologai šalia pietvakariuose esančios Junnano provincijos Fu Xiano ežero dugne aptiko laiptuotą piramidę. Jos aukštis – 19 m, vieno pagrindo šono ilgis – 90 m. Paslaptingas statinys pastatytas iš akmens plytų ir jį sudaro penkeri laiptai. Dveji viršutiniai piramidės laiptai, pagaminti iš smiltainio, suirę. Kiti laiptai buvo pagaminti iš gerokai tvirtesnės medžiagos – klinties, todėl puikiai išsilaikė.

99.3l.jpg

Pasitelkus hidrolokatorius buvo nustatyta, kad šio ežero dugne dar yra mažiausiai devyni tokio pat dydžio objektai, o kitokio tipo statinių – ne mažiau trisdešimties. Po vandeniu stūksančio komplekso plotas sudaro apie 2,5 km². Vietos universiteto archeologijos centro vadovas Li Kunas Shengas numanė, kad šis objektas yra itin senos civilizacijos palikimas. Netrukus iš ežero dugno archeologai ištraukė molinį indą, kuris, kaip teigia kinų archeologai, priklauso Rytų Hanų dinastijos valdymo laikams (25–220). Tradiciškai Hanų dinastijos valdymo periodas laikomas vienu svarbiausių klestėjimo laikotarpių Kinijos istorijoje. Iki šiol etniniai kinai save vadina „haniais“.

Junnano muziejaus archeologas Zhangas Zengas Qi teigia, kad oficialių Hanų dinastijos dokumentų įrašai pasakoja, jog anuomet šalia šio ežero būta Yunyuano miesto. Miesto vardas iš oficialių dokumentų dingsta iškart po Hanų dinastijos pabaigos. Kitų istorinių šaltinių apie šio miesto likimą iki šiol nerasta.

kategorija: