Šaolino medicina

Turinys

Meistras Čen Ši Čao gimė 1948 m. rugsėjo 20 d. Henano provincijoje. Būdamas paauglys atkeliavo į Šaolino vienuolyną ir tapo vieno žymiausių budizmo ir tradicinės kinų medicinos žinovų Šaolino abato Ši De Čan mokiniu. Šaolino vienuolyne studijavo Šaolino mediciną ir kovos meną. Tapo vieno žymiausio XX a. Šaolino vienuolio – kovotojo Ši De Gen vyriausiojo mokinio Jang Gui Vu pasekėju.
Paskaita Vilniaus Universiteto Konfucijaus institute: „Tradicinė kinų medicina šiandieninėje Kinijoje“. Paskaitą skaito tradicinės kinų medicinos gydytojas Liu Jingfeng iš Kinijos Liaoning tradicinės kinų medicinos universiteto.
Šiuolaikinė medicina yra pasiekusi didžiulių laimėjimų ir moksle, ir gydymo praktikoje ir, regis, maža bendro ji turi su tuo, ką vadiname liaudies medicina. Dabar laboratorinė analizė gali duoti tikslų atsakymą į daugelį klausimų, kurie anksčiau buvo sprendžiami remiantis tiktai ilgaamže patirtimi. Ir vis dėlto dabartinė medicina visuomet atsižvelgia į liaudies patyrimą, moksliškai vertina praeities tiesas ir atradimus.

Ausų adatų terapija (kiniškai er džen liao fa) atsirado su tradicine viso kūno adatų terapija Kinijoje. Ji turi ilgą istoriją ir turtingą praktinę patirtį. Jau prieš du tūkstančius metų traktate „Lin šu kao vien pian“ aiškiai pažymėta: „ausys – tai vieta, kur susieina visi kanalai ir juos jungiančios šakos... Ausys glaudžiais susijusios su vidaus organais iš jų galima spręsti apie viso organizmo būklę“.